Search
  • Rasmus Alvar Jõekaar

Uus - ammu igatsetud vana?

Tere kõikse koolipere!

Olen Rasmus Alvar ning käin 11. klassis majanduse- ja keskkonna suunas ning olen meie armsas koolis käinud peagi viis kuud. Räägin, kuidas on keset gümnaasiumi uude kooli minna.

32. keskkooli kohta kuulsin juba põhikoolis, kui mu tuttavad rääkisid, et soovivad kooli vahetada ning see tundus mulle väga põnev valik. Proovisin saada gümnaasiumi esimesse klassi sisse ning saingi, kuid ei tulnud siiski. Kurb lugu! Mõtlesin, et on lihtsam jääda vanade juurte juurde ning koolivahetus tundus liiga ulmeline ja liiga suur üleskutse. Algul oli oma otsustega rahul ja siis jõudis minuni üks hetk, kust kõigest sa küllalt. ,,Ei suuda enam!” mõtlesin endamisi. Proovisin uuesti sisse saada, käisin katsetel. Mõtlesin küll algul, et tore oleks humanitaarsuund või midagi sellist loomingulisemat.

Jõudsin siiski suunda, mida ma kõige vähem oskasin oodata. Üle tulek oli veidi keeruline - vanas koolis oli vaja otsi kokku siduda ning viisakalt ja rahulikult lahkuda. See oli keeruline! Oleks tahtnud asjata suure draama korraldada, kuid õnneks ma seda siiski ei teinud, sest endiselt on mul sealt palju sõpru. Kui oli ära olnud kooliaasta avaaktus tundus kõik nii võõras, kuid juba esimeste nädalatega oli palju mugavam ja mõnusam.

Mulle istus ja istub endiselt meie kooli õhkkond väga - selline vaba ja rõõmsa suhtumisega. Naljakas on küll olnud see, et väga suur osa senisest möödunud õppeaastast on tulnud veeta koduseinte vahel, kuid eks kõik kogemused elus ole äärmiselt vajalikud ja mingi kindla otstarbega meie eluteele pandud. Koolis käidud aja jooksul oli tekkinud inimeste ja kohaga mingi side, mida ei saa kirjeldada. Kodus olles oli selletõttu veidi muserdav passida. Lõpuks tekkis enne kooli minekut väike ärevus, kuidagi võõras tundus mõte kooli minekust, kuid hetkel ma küll nuriseda ei oskaks, kodus muututaksegi liiga laisaks.

Uue õpilasena oskan öelda, et mind võeti väga hästi vastu, mitte keegi ei soovi halba ning väga paljud soovivad suhelda ja sõpru luua. Mulle ääretult meeldib meie kooli puhul, et kõik on tehtud võimalikult nii, et kõigile oleks kool selline tore koht, kuhu sa tahad hommikul unise peaga minna. Väga väärtustan sellist oskust luua meeldiv keskkond.

Olen seadnud endale eesmärgiks võtta vastu parajalt palju väljakutseid ning ennast tõestada ja ma loodan saada enne gümnaasiumi lõppu pingutust nõudvaid ja väljakutsuvaid ülesandeid ja olukordi.

Oma kooli päeva puhul arvan, et me peaksime enda kooli rohkem väärtustama ja armastama, sest sellist kingitust ei ole igaühel.

Palju õnnitlusi meie kooli juubeli puhul!72 views0 comments

Recent Posts

See All
 

©2020 by Kiilitaja, Aktiiv. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now