luis-cortes-DRL63jJ0L2Y-unsplash.jpg

Toimetus 2021-2022

Peatoimetaja:

Helis Ilumäe 49.d


Toimetajad:

Katarina Raud 49.a

Rasmus Alvar Jõekaar 49.b

Reijo Roos 49.c

Kerttu Saagpakk 49.d

Helena Angela Kiisler 49.d

Elo Sarik 51.b

Oliver Kiisk 51.b

Elisabeth Rindemaa 51.d

Päike Triinu Tamm 51.d


Küljendajad:

Blogi: Katarina Raud 49.a

Koolileht: Helis Ilumäe 49.d


 
Helis.jpeg

Helis Ilumäe

Helis on tõenäoliselt üks kõige armsamaid inimesi, keda sa tead. Tema unistus on olla õpetaja nagu on seda tema ema. Helis on alati teadnud, et just laste ja noortega tegelemine on tema jaoks. Nii et loodetavasti leiame ta juba järgmisel sügisel eripedagoogika või klassiõpetaja erialalt õppimast. Olulisel kohal tema elus on ka käsitöö ja rahvatants. Viimasega on ta tegelenud vahelduva eduga alates lasteaia lõpust saati ning käsitööd, peamiselt just kudumist ja heegeldamist, on ta harrastanud oma terve elu, või vähemalt nii kaua kui mäletab. 
Fun fact: Kuna Helisele meeldib ise asju teha, siis ka piparkoogitaigna valmistab ta jõuludel ise ning selles ei jää ta kellelegi alla, üle eelmisel talvel tegi ta kokku üle 150 kg piparkoogitainast. 
Vot just selline on Kiilitaja selle aasta peatoimetaja!

Katarina Raud

Katarina on kooliblogi ema. Just tänu temale see kõik siin toimibki ja üles saab. Aktiivis on ta olnud juba 3 aastat ja kõik need kolm aastat just koolilehes. Ka vabal ajal on ta väga aktiivne ja kui midagi ette võtab, siis ikka entusiastlikult. Miski pole tema jaoks kunagi takistus, ta on igaks asjaks alati valmis. Ühesõnaga on ta meie Eesti enda Pipi Pikksukk. Koolis on ta andunud õigus tundide fänn ja Ulla ajalootundidest ta ka hea meelega ära ei ütle. 
Fun fact: Katarina on väga eriline inimene, tal on õnnestunud kohtuda kuningliku perega, nii et kui

IMG_3048.HEIC
IMG_4148.PNG

Kerttu Saagpakk

“Ambivertne melomaanist saarlane, unelev rahulikkus ja hullud naeruhood vahelduvad mul nönna mönusasti,” nii kirjeldab Kerttu iseennast. Kerttu õpib meie kooli 12. klassis ning otseselt lemmiktundi tal polegi, küll aga meeldib talle matemaatika süsteemsus. Tema elus ühel olulisemail kohal on muusika. Kerttu on tegelenud laulmise, klaveri ja akordioni mängimisega juba 13 aastat. Lisaks pole ta elust puudunud viimased 7 aastat näiteringid ning teater. Vabal ajal meeldib talle pildistada, lugeda ning  sõnu ritta seada. Viimase pärast on ta ka just Kiilitajas. 
Fun fact: Südames on Kerttu just saarlane ning paavst Franciscusega tal samal päeval sünnipäev.

 
Helena Angela.JPG

Helena Angela Kiisler

Helena on meie oma Lucy Pevensie Narnast. Kiilitajasse sattus ta tänu Reijo kutsele ja ta sobib siia nagu valatult, sest ka tema armastab kirjutamist ning on sellega tegelenud juba oma 2-8 aastat. Kirjaniku amet on tema unistuste elukutsete seas. Tema lemmik tegevuste hulka kuulub kindlasti lugemine, sellega on ta tegelenud 12 aastat. Paar aastat on ta juba oma aega sisustanud ka filmindusega ja iga tund, mida Kaspar Rumm annab koolis, on ta lemmik. Suunatundidest on ta vaieldamatu lemmik filosoofia. 
Fun fact: Ta on üks vähestest inimestest, kes on õppinud kunagi pähe pi kohtasid, täpsemalt õppis ta pähe 263 pi kohta.

Elo Sarik

Elo on lasnamäelane ning siin koolis uus. Kiilitajasse sattus ta, sest kirjutamine on tema jaoks fun ajaviide ning sellele imelisele koolile on hea midagi tagasi anda. Tulevikus näeb Elo ennast neurokirurgina või siis hoopis elektrikuna, go ELO! Tema juurest ei lahku keegi tühja kõhuga, Elo nimelt armastab väga kokkamist ja ta teeb sulle heameelega kohe maitsva toidu valmis, alles siis võid lahkuda, kui kõht on pungil täis. Lahkuda tema juurest ei või sa aga üksi, vaid ta saadab sind meelsasti koju, isegi ka kõige hilisemal õhtutunnil. Elo on nagu jänes ну погоди'st.
Fun fact: Öösiti vaatab Elo kodutööde asemel meditsiinialaseid loenguid, aga kui mõni klassikaaslane peaks kodutöödega abi vajama, on Elo kohe platsis, kasvõi kell kolm öösel, sest noh, ta ju ei maga.

elo Sarik.jpeg
Oliver Kiisk.JPG

Oliver Kiisk

Siia kooli sattus Oliver tänu meilile, mille ta saatis Vessikule nädal enne kooli algust. Ta on väga avatud ja positiivne inimene ning igast uuest võimalusest haarab ta kohe kinni. Kiilitaja kõlas tema jaoks kui perfektne valik Aktiivis, sest ta armastab kirjutada ning ajakirjandus on suur osa tema elus, juba 5.klassist saati on tema igapäevaelu osa uudiste lugemine. Juba lasteaiast saati on ta mänginud jalgpalli ning alates eelmisest aastat on ta ka jalgpalli kohtunik, alates möödunud kevadest võib teda ka ühe erakonna noortekogu ridadest leida. Juba mitu aastat näeb Oliver ennast tulevikus juhtimas aga lennukeid. 
Fun fact: Lasteaias, kui koolitee oli veel aasta kaugusel, esine Oliver koos Getter Jaaniga Eesti Muusikaauhinna ga

 
Elisabeth.JPG

Elisabeth Rindemaa

Seda nime kuuled sa veel tulevikus kindlalt, sest Elisabethi üks soovidest on olla kuulus kirjanik või siis ajakirjandusega seotud isik. Ajakirjandus on tema jaoks väga lummav ja pakkunud talle juba pikemat aega huvi. Lasteaiast saati on ta tegelenud joonistamisega ning ka kirjutamine ei puudu tema elust. Ühesõnaga on Elisabeth üks väga loov ja armastav inimene.
Fun fact: Tänaval kõndides ja mõnda vanasse raamatupoodi sisse kiigates võid sa sealt Elisabethi eest leida. Ta nimelt armastab väga vanu raamatuid.

Rasmus Alvar Jõekaar

Kui võtta Rasmuse olemus ühe lausega kokku, siis võib öelda, et ta on sügavamõtteline inimene. Enda väljendamisega ta kunagi toppama ei jää ja saab sellega igal juhul hakkama. Alates aastat 2011 mängib ta saksofoni ning kahjuks või õnneks on ka nüüd Eesti mõistes suur linna melu keskel elav inimene ehk tallinlane. Lemmiktunniks on tal majandusõpetus, kes ei armastaks Tiina Saart ja ta tunde.
Fun fact: Rasmusele meeldib mitte nii põnevates tundides sodida vihikute äärtele tänavaid ja maju. Kes teab äkki on ta tulevikus mõne suurlinna uus linnaplaneerija?

Rasmus.JPG
IMG_4153.JPG

Reijo Roos

Eesti esimene astronaut? - võib-olla. Reijo õpib multimeedia õppesuunas ja ta lemmik suunatund on graafiline disain. Veel meeldib talle ka kirjutamine ja luuletamine ning sellepärast ongi ta just Kiilitajas. Ise kirjeldab ta ennast kui entusiastliku ja aktiivse inimesena, võttes ette endast suuremaid projekte - midagi, millega inimeste elusid paremaks teha. Aga samas on ka tal vaja lihtsalt puhata ja võtta aega iseendale ning nii otsibki ta alatasa seda tasakaalu olemise ja elamise vahel. Ega Reijo terve elu ainult istumise ja loometegevuse ümber ka ei pöörle. Talle meeldib teha sporti ning jalutada armastab ta juba väiksest saati.
Fun fact: Eelmine aasta uurimistööd tehes läks tal olukord keeruliseks, sest ta kasutab y-tähte IGAL POOL ja Kerstinil oli sellega suuri probleeme.

Päike Triinu Tamm

Päike on päike su igas päevas või siis Susumu Lottest. Vabal ajal Päikesel igav juba ei hakka. Ta on tegelenud juba 10 aastat judoga, rahvatantsuga vahelduva eduga 7 aastat ning hetkel on käimas kolmas aasta kaasaegses jazz tantsus. Varasemalt on ta õppinud ka muusikakoolis klaverit ning iseseisvalt ka muid pille. Lisaks füüsiliselt aktiivsetele tegevustele meeldib talle ka lugeda, kirjutada ning üleüldse kirjandus. See oli ka oluline faktor, miks ta Kiilitajasse tuli.

 Fun fact: Päike sai põhikooli mata eksamil 96 punkti.

Päike.jpg