Search
  • Rasmus Alvar Jõekaar

“FAUST” VAT teatri lavastus

VAT teatris on Aare Toikka lavastus “Faust”. Lavastusele lõi heli ning lavakujunduse Kaspar Jancis, videokujunduse Peeter Ritso ning valguse Sander Põllu. Koreograafia lõi Marge Ehrenbusch. Osades näitlesid Katariina Ratasepp, Margo Teder, Ago Soots ning Tanel Saar.


Oli pikk aeg möödunud mu eelmisest teatrikülastusest ning ma otsustasin, et nüüd on aeg sellele põuale lõpp teha. 30. septembril läksin VAT teatri etendusele “Faust” ning avanenud vaatepilt oli meeli kütkestav. Lavastus on modernne ning ning väga huvitav - lavastus algas videoklipiga ning edaspidi lavakujundus oli mitmekülgselt kasutatav. Näitlejad täitsid mitmeid rolle st. tekitasid heliefekte, meeleolu ning erinevaid lava muutusi. Eriti mõjus oli mulle isiklikult Tanel Saare kehastatud Mefistofelese osa, tema hääle sügavuse ja tämbri ning veidi paganlikult kurjakuulutava kehastuse tõttu.


Kes ei tea, siis “Faust” jutustab rahulolematust teadlasest, kes otsib inimsoole teed parema suunas ning seetõttu on ta masendunud enda inimmõistuse piiratusest. Taevas sõlmivad Jumal ning Kurat kihlveo Fausti peale ning deemon Mefistofeles pakub Faustile noorendavat võlueliksiiri. Kui Faust on jälle noor ärgitab Mefistofeles teda täiel rinnal elama ning viib ta ka lisaks pidutsemisele kauni tütarlapse Margareta juurde, kelle elu Faust pea peale suudab pöörata. Käitudes isekalt ning ennast täis olevalt satub Margareta Fausti lapsega tänavaile. Lugu läheb edasi kuid kõike ei maksa ära rääkida.


Lavastus oli tummfilmilaadses võtmes. Ükski näitlev näitleja ei rääkinud laval, vaid nende suumaigutustele andsid hääle kõrvalseisvad näitlejad. Seda oli väga huvitav jälgida, sest see oli midagi uut ning omapärast. Samuti paelus lavaline esteetika - ülimalt minimalistlik ning kõik mis laval muutus väljendati ning loodi läbi näitlejate. Muusika ei olnud pealetükkiv ning andis etendusele üsna palju sügavust ning tähelepanu köitvust juurde.


Sealt tulles oli mu kultuurivajadus järgmiseks kuuks ajaks rahuldatud ning asusin rongijaama poole. Mulle meeldis mis tunde see lavastus jättis veel tükiks ajaks ning kuidas ma mõtlen sellele etendusele ka praegu, kuid hiljem. Kui juhtub, et toimub uusi etendusi ka uuel aastal siis ma raudselt soovitan teil minna vaatama.
33 views0 comments

Recent Posts

See All
 

©2020 by Kiilitaja, Aktiiv. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now